Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies lub je usunąć zobacz naszą politykę prywatności. Polityka cookie

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela zwykła

1.         Pierwszy dzień września to nie tylko początek roku szkolnego, to także dzień rozpoczęcia dramatu II Wojny Światowej. Chciejmy pamiętać o ofiarach wojny w naszych modlitwach i pielęgnować rodzinną pamięć historyczną.

2.         Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu trudzili się wokół naszego kościoła i zapraszam do pomocy przy załadunku złomu jutro ok. godziny 9.00. Dochód ze sprzedaży złomu zasili zbiórkę na wymianę okien.

3.         Dziękuję za ofiary na wymianę okien w naszym kościele, składane dzisiaj na tacę. Dziękuję także wszystkim, którzy w ciągu tygodnia wspierali to dzieło składając ofiary indywidualnie, w minionym tygodniu złożono na wymianę okien 900, 00 zł.

4.         Zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 2 września o godzinie 8.00. Pół godziny przed Mszą spowiedź święta dla dzieci i młodzieży.

5.         Zachęcamy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży do uczestnictwa róży różańcowej skupiającej rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapraszam też młodzież i studentów do nowej róży modlitwy wzajemnej. Zapisy do nowych róż w zakrystii.

6.         Uczniowie klas 7 i 8 chcący przystąpić do sakramentu bierzmowania, proszeni są o zgłaszanie się w zakrystii. Prosimy o zgłoszenie się także tych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili wcześniej do sakramentu Bierzmowania.

7.         Zachęcamy do głosowania na projekt nr 9, w ramach budżetu obywatelskiego, głosowanie odbywa się drogą internetową i potrwa do 8 września. Można głosować u siebie w domu lub w punkcie naprzeciwko kościoła.

8.         Zachęcamy do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca 6 września, będziemy na Was czekać w konfesjonałach od godz. 17.00. Tego dnia także odwiedziny chorych od godziny 8.30.

9.         W sobotę 7 września rozpocznie się dekanalny kurs przedmałżeński, będzie on miał miejsce przy parafii MB Ostrobramskiej. Plan kursu wywieszony w gablocie.

10.      We wrześniu zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo będzie w niedzielę 8 września.

11.      Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w czwartek godzinach od 16.30 do 17.30.

12.      W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa:

·       we wtorek Nowenna ku czci świętego Gerarda,

·       w środę Godzinki ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730 i Nowenna po Mszy św. o godz. 1800.

·       w czwartek Nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30.

·       w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do 1800, w czasie adoracji możliwość spowiedzi.

·       w sobotę Nabożeństwo Fatimskie obejmujące Mszę Świętą i procesję różańcową o godz. 18.00.

Komunikat Rady Biskupów Diecezjalnych KEP

Dnia 27 sierpnia 2019 r., na Jasnej Górze, po Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, odbyło się zebranie Rady Biskupów Diecezjalnych. Obradami kierował abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Na początku obrad abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, skierował swoje słowo do zebranych biskupów diecezjalnych.

1. Gościem specjalnym posiedzenia Rady Biskupów Diecezjalnych był abp Światosław Szewczuk, Arcybiskup Większy Kijowsko-Halicki i zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Podczas spotkania zostało podpisane Stanowisko Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i Zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego zatytułowane „W miłości i w prawdzie” na temat woli kontynuowania dialogu i pragnienia głębszego pojednania. Biskupi wyrazili też nadzieję na ogłoszenie św. Jana Pawła II patronem pojednania polsko-ukraińskiego.

2. Dnia 1 września będziemy obchodzić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii naszego kontynentu – Europy, jak i całego świata. Święty Jan Paweł II, który przeżył II wojnę światową, w liście do Konferencji Episkopatu Polski z 26 sierpnia 1989 roku napisał: „Wojna toczyła się nie tylko na frontach, lecz jako wojna totalna uderzała ona w całe społeczeństwa. Deportowano całe środowiska. Tysiące osób stawały się ofiarą więzień, tortur i egzekucji (…) historyczna rzeczywistość II wojny światowej jest straszliwsza niż słowa, którymi można o niej mówić”. Biskupi zachęcają do modlitwy w intencji ofiar II wojny światowej i o pokój na świecie. 1 września we wszystkich katedrach w Polsce zostaną odprawione Msze św. w tej intencji. Biskupi proszą, aby w modlitwie wiernych w całej Polsce dodano wezwanie za ofiary II wojny światowej i o pokój.

3. Wobec planowanego organizowania i finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) w placówkach oświatowych zajęć dodatkowych w zakresie edukacji seksualnej, przypominamy, że wychowanie dzieci i młodzieży jest przede wszystkim prawem i obowiązkiem rodziców. Natomiast zadaniem szkoły jest ich wspieranie zgodnie z zasadą pomocniczości. Realizacja tej właśnie zasady wymaga, aby zgodnie z ustawą o oświacie, propozycje zajęć dodatkowych mogły zgłaszać kompetentne podmioty kierujące się chrześcijańską antropologią. W nawiązaniu do „Apelu Komisji Wychowania Katolickiego KEP” z dn. 19 sierpnia br. Rada Stała KEP skierowała do Wydziałów Katechetycznych poszczególnych diecezji praktyczne wskazówki dla rodziców w tej sprawie. Z tej racji, że wdrażanie edukacji seksualnej ma być oparte na standardach WHO, uwzględniających etapy 0-4, 4-6, 6-9, 9-12, 12-15, 15 i więcej lat, wskazania zawarte w wyżej wymienionym dokumencie Rady Stałej KEP odnoszą się do każdego etapu i formy edukacji. Stąd rodzice chcąc uchronić swe dzieci przed deprawacją, mogą składać specjalne oświadczenia w przedszkolach oraz innych placówkach wychowawczych.

4. W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami napływających z różnych stron świata wyrazów poparcia dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+. Dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia dla Księdza Arcybiskupa. Rada Biskupów Diecezjalnych w pełni popiera stanowisko sformułowane przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w oświadczeniu z 8 sierpnia br. Wyrażamy naszą solidarność z krakowskim metropolitą. Modlimy się także za tych, którzy stają się pierwszymi ofiarami tej ideologii, aby mogli osobiście doświadczyć miłości Chrystusa.

5. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą podczas Zebrania Plenarnego w czerwcu br. w Świdnicy, z początkiem września w siedzibie Sekretariatu KEP w Warszawie rozpocznie pracę Biuro Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

6. W związku z wydarzeniami, które mają obecnie miejsce w Polsce, biskupi diecezjalni kierują do wiernych odrębny dokument „Stanowisko biskupów diecezjalnych w sprawie aktów przemocy motywowanych nienawiścią wobec Kościoła katolickiego i jego wiernych”. Ponadto będzie opracowany dokument ukazujący nauczanie Kościoła ws. LGBT+.

7. Na początku roku szkolnego biskupi zwracają się z serdecznym apelem i prośbą: Szkoła powinna być miejscem nauki i rozwoju młodych ludzi. Powinna być też miejscem spokojnym i przyjaznym, a także środowiskiem, w którym zgodnie współpracują ze sobą zarówno nauczyciele, wychowawcy, katecheci jak i rodzice z uczniami. Wszystkim powinno zależeć na dobru dzieci, młodego pokolenia, które ma prawo dorastać i dojrzewać w środowisku będącym przykładem pokoju, wolnym od przemocy i agresji.

Z Jasnej Góry, duchowej stolicy Polski, biskupi błogosławią Rodakom w Ojczyźnie i poza jej granicami. Wraz z rolnikami dziękują Bogu za tegoroczne plony oraz życzą wszystkim pokoju ducha i wiernego trwania przy Chrystusowej Ewangelii.

Biskupi obecni na zebraniu Rady Biskupów Diecezjalnych

Jasna Góra, 27 sierpnia 2019 r.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: Czesław Szymborski, polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
23 września 2019 - Wspomnienie obowiązkowe s. Pío de Pietrelcina, presbítero

Liturgia dnia

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies lub je usunąć zobacz naszą politykę prywatności. Polityka cookie

Msze święte

eucharystia

 

Niedziele i  Uroczystości


8.30 - Godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP


9.00


11.00 - suma z udziałem dzieci i młodzieży


18.00


Dni powszednie


18.00

 

Spowiedź

konfesjonal

 

w każdym dniu od godz. 17.40 do 18.10


w piątki od godz. 17.00 do 18.00