Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies lub je usunąć zobacz naszą politykę prywatności. Polityka cookie

Ogłoszenia Duszpasterskie XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2019r

.1.       Dziś ostatnia niedziela wakacji, chciejmy ten czas przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego przeżyć w gronie rodziny i bliskich, cieszmy się także możliwością wytchnienia przed powrotami z urlopów. To dobry moment na robienie roztropnych postanowień i planów, zanim z zapałem weźmiemy się do pracy.

2.       Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu trudzili się wokół naszego kościoła porządkując niewykończone kondygnacje zaplecza duszpasterskiego. Dzięki wysiłkowi naszych ministrantów i oazowiczów możemy powiedzieć, że jedna trzecia prac porządkowych w tych pomieszczeniach już za nami. Dziękuje także wszystkim, którzy w minionym tygodniu ofiarowali kwiaty do kościoła i przekazali na ten cel ofiary materialne.

3.       W ubiegły wtorek, byłem w Górkach Wielkich u Pana Andrzeja Burkota – rzeźbiarza. Widziałem gliniany model koncepcyjny figury Jana Pawła II do naszego kościoła, przekazałem sugestie co do wyglądu rzeźby i wzór dla twarzy św. Jana Pawła II, wpłaciłem też zaliczkę w wysokości 10 000, 00 zł. Na początku przyszłego roku, gdy rzeźba nie będzie jeszcze pomalowana, przyjdzie czas na kolejną wizytę w warsztacie rzeźbiarskim i ewentualne korekty.

4.       Zbliża się wielkimi krokami początek nowego roku szkolnego, w związku z tym zachęcam rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży do uczestnictwa w nowej róży różańcowej skupiającej rodziców modlących się za swoje dzieci. Zapraszam też młodzież i studentów do nowej róży modlitwy wzajemnej. Modlitwa we wspólnocie ma wielką moc, ona może pomóc dzieciom i młodzieży w dorastaniu i braniu odpowiedzialności za swoje życie w świecie, który jest znacznie bardziej skomplikowany niż ten, w którym przyszło nam dorastać. Zapisy do nowych róż w zakrystii.

5.       Ks. Dziekan i Ks. Proboszcz parafii Św. Józefa, zapraszają w sobotę 31 sierpnia na uroczystą Mszę Św. za Ojczyznę o godzinie 17.00, w 39 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, szczegóły na plakacie w gablocie.

6.       Już dziś serdecznie zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 2 września o godzinie 8.00. pół godziny przed Mszą spowiedź święta dla dzieci i młodzieży.

7.       W sobotę 7 września rozpocznie się dekanalny kurs przedmałżeński, będzie on miał miejsce przy parafii MB Ostrobramskiej. Plan kursu wywieszony w gablocie.

8.       We wrześniu zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo będzie w niedzielę 8 września.

9.       Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w czwartek godzinach od 16.30 do 17.30.

10.   W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa:

  • we wtorek Nowenna ku czci świętego Gerarda,
  • w środę Godzinki ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730 i Nowenna po Mszy św. o godz. 1800.
  • W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do 1800, w czasie adoracji możliwość spowiedzi.
11.   W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej Głównej Patronki naszej Metropolii, serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godzinie 18.00, połączoną z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich.

- we wtorek wspomnienie Św. Moniki.

- w środę wspomnienie św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła

- w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

12. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca: Pan Aleksander Gładyś, polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
23 września 2019 - Wspomnienie obowiązkowe s. Pío de Pietrelcina, presbítero

Liturgia dnia

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies lub je usunąć zobacz naszą politykę prywatności. Polityka cookie

Msze święte

eucharystia

 

Niedziele i  Uroczystości


8.30 - Godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP


9.00


11.00 - suma z udziałem dzieci i młodzieży


18.00


Dni powszednie


18.00

 

Spowiedź

konfesjonal

 

w każdym dniu od godz. 17.40 do 18.10


w piątki od godz. 17.00 do 18.00