Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies lub je usunąć zobacz naszą politykę prywatności. Polityka cookie

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 20-05-2018

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego.
  • Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć dzieci z naszej szkoły na „Borze”, składając ofiarę do koszyczka pod chórem.
2. W miesiącu poświęconym Matce Najświętszej zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych codziennie z wyjątkiem środy o godzinie 1730.

3. W tym tygodniu zapraszamy również na nabożeństwa:
  • we wtorek nowenna ku czci świętego Gerarda, patrona matek i dobrej spowiedzi po Mszy św. o godz. 1800 z ucałowaniem relikwii.
  • w środę Godzinki ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730 i Nowenna z Litanią Loretańską po Mszy św. o godz. 1800.
  • w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 do 1730.
4. W przyszłą niedzielę tj. 27 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu dzieci z klasy trzeciej przystąpią do I Komunii Świętej podczas Mszy świętej o godz. 1100. Przy tej okazji prosimy, aby przed tą Eucharystią nie parkować samochodów na środku placu kościelnego, gdzie rozpocznie się wejście dzieci pierwszokomunijnych do naszej świątyni.
  • Przypominamy, że spowiedź dzieci i ich rodziców, oraz rodziców chrzestnych, będzie w sobotę 26 maja o godz. 1000.
5. W przyszły czwartek tj. 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała podczas której wyruszymy procesyjnie z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej parafii do czterech ołtarzy.
  • Centralna celebracja Eucharystyczna rozpocznie się o godz. 900, następnie będzie Msza św. będą odprawiona bezpośrednio po procesji, oraz wieczorem o godz. 1800.
  • Z racji czwartkowej uroczystości prosimy parafian o zaangażowanie się w przygotowanie czterech ołtarzy na trasie procesji, która przejdzie tak samo jak przez ubiegłe lata, udekorujmy nasze domy zwłaszcza tam gdzie będzie przechodzić procesja Eucharystyczna, przygotujmy również obstawę baldachimu, feretronów i sztandarów.
  • Przy wyjściu z kościoła jest wystawiona puszka z której ofiary będą przeznaczone na zakup kwiatów do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy, aby wspólnie wesprzeć wysiłki osób, które oddają swój czas i talent, aby przygotować Eucharystyczne dekoracje.
6. Obchody liturgiczne bieżącego tygodnia:
  • w poniedziałek, 21 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością daną przez Ducha Świętego zaczęli głosić Ewangelię.
  • w czwartek, 24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie.
7. Z naszej Parafii organizowana jest pielgrzymka do sanktuariów ziemi włoskiej. Termin wyjazdu: od 6 do 15 października 2018 r. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie ogłoszeniowej i przy wyjściu z kościoła. Zapisów możemy dokonywać w zakrystii. Pierwsze spotkanie organizacyjne z możliwością złożenia przedpłaty, będzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Bolesław Matyga z ul. Sosnowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
18 kwietnia 2019 - Środa wielkiego tygodnia

Liturgia dnia

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies lub je usunąć zobacz naszą politykę prywatności. Polityka cookie

Msze święte

eucharystia

 

Niedziele i  Uroczystości


8.30 - Godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP


9.00


11.00 - suma z udziałem dzieci i młodzieży


18.00


Dni powszednie


18.00

 

Spowiedź

konfesjonal

 

w każdym dniu od godz. 17.40 do 18.10


w piątki od godz. 17.00 do 18.00