Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies lub je usunąć zobacz naszą politykę prywatności. Polityka cookie

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXXIII Niedziela Zwykła, 19-11-2017

1. W miesiącu szczególnej pamięci o tych, którzy poprzedzili nas na drodze do wieczności, zapraszamy na Nabożeństwa Wypominkowe w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 1730, oraz na Mszę św. za zmarłych wypominanych w piątek o godz. 1800.
  • Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie formacyjne dzisiaj o godz. 1000 w sali parafialnej.
2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. W tym dniu na wszystkich Mszach św. dokonamy odnowienia aktu zawierzenia naszej Parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  • Tego dnia w czasie Mszy św. o godz. 1100 kandydaci na ministrantów i kandydatki do scholi rozpoczną okres próby. A starsi ministranci przyjmą posługę akolitów, lektorów i ceremoniarzy.
3. Wspomnienia liturgiczne bieżącego tygodnia:
  • w poniedziałek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, powstańca styczniowego, zesłanego na Syberię, który po odzyskaniu wolności wstąpił do Karmelu;
  • we wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja mówi, że gdy Maryja miała trzy lata, rodzice: święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV na Zachodzie obchodzono specjalne święto;
  • w środę, 22 listopada – św. Cecylii, męczennicy z III wieku, patronki śpiewu kościelnego;
  • w piątek, 24 listopada – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbitera i jego Towarzyszy, Męczenników, którzy odważne oddali życie za głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.
4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Barbara Sufin-Pląsek z ul. Zwycięzców. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
20 października 2018 - Sobota XXIX tygodnia okresu zwykłego

Liturgia dnia

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies lub je usunąć zobacz naszą politykę prywatności. Polityka cookie

Msze święte

eucharystia

 

Niedziele i  Uroczystości


8.30 - Godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP


9.00


11.00 - suma z udziałem dzieci i młodzieży


18.00


Dni powszednie


18.00

 

Spowiedź

konfesjonal

 

w każdym dniu od godz. 17.40 do 18.10


w piątki od godz. 17.00 do 18.00